Galatasaray

Terim Basın Toplantısını da Transferi Duyurdu

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi E Grubu’nda konuk edecekleri Olimpik Marsilya maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Olimpik Marsilya’nın çok güçlü bir takım olduğunu anlatan Fatih Terim, “Burada oyuncularımdan beklentim; oyunun kontrolünü elimize geçirmemiz, kendi sahamızda ve seyircimiz önünde istediğimiz oyunu oynamaya devam etmemiz. Marsilya, çok kolay bir takım değil. Tam tersi çok zor bir takım. Çok zor ve sert geçecek bir maç olacak. Turnuva öncesinde UEFA Avrupa Ligi’nin favorilerinden gösterilen bir takım ile oynayacağız. Dikkat etmemiz lazım. Kazanmamızın anlamı bir başka ama eğer berabere kalır Rusya’da Lokomotiv Moskova, Lazio’yu yenerse lider çıkıyoruz. Şimdi müthiş bir olasılık zinciri var. Buradan gidemeyebiliriz gibi. Buradan neredeyse ikinci olarak Lokomotiv Moskova gelebilir. Öyle bir fikstür var. Buna çok dikkat etmeliyiz. İsteğimiz bitirip oradan gelecek iki neticeyi de bekleyip o güzel duyguyu yaşamak.” diye konuştu.

“NİYETİMİZ MUSTAFA MUHAMMED’İN BONSERVİSİNİ ALMAK”

Mısırlı santrfor Mustafa Muhammed’in satın alma opsiyonunu kullanmak istediklerini aktaran Terim, “Diagne, Mustafa ve Halil, bizim gol beklentisi olan oyuncularımız. Zaman zaman hepsine şans verdik. Atmaya başlarlarsa devam edeceklerini düşünüyorum. Belki bazen ben de bir başkasını tercih edebilirdim. Bu bakışa, görüşe göre değişebilir. Ben arkadaşlarıma güveniyorum. Mustafa’yla ilgili karar için daha zamanımız var. Eğer uzatırsak ki niyetimiz o yönde. Herhangi bir değişiklik olmazsa golcülerimizin bu kadar pozisyon bulmada daha fazla gol yapması bizi şu anda başka bir yere taşırdı. İnanıyorum ki en kısa zamanda başlayacaklar. Çünkü çok maçımız var.” ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü, şans verdikleri genç futbolcuların performansından memnun olduğunu, bu oyuncuların ileride Avrupa’ya transferleri durumunda kulübün en önemli gelir kaynağı olacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir