Fenerbahçe

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçelilere Gerçeği Duyurdu

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin deplasmanda 1-1 berabere kaldığı Fraport TAV Antalyaspor maçını değerlendirdi..

Fenerbahçe’nin havlu attığını ifade eden Dilmen, “Fenerbahçe takımının istatistiklerini açtığımız zaman bugün kadro üzerine fazla konuşmaya gerek kalmaz. Avrupa’daki bazı liglere bakıyorum takımlar mental olarak çok başka. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın sezon sezon maçlarını ve puanlarını koyduğumuz zaman her şey ortaya çıkıyor. Özellikle Fenerbahçe’de Takım artık fişi çekmiş. Yeni teknik direktörün hatrına bazı oyuncuların biraz oynadı gibi oldu ama onun dışında işi iyice bırakmışlar.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’nin son yıllardaki başarısızlığına dair, “Fenerbahçe’nin bu durumu geninde mi yoksa son yıllardaki gen değişikliğinde mi bilinmez.” diyen Rıdvan Dilmen, sözlerini şöyle sürdürdü:

Fenerbahçe ikilemde kaldı. İlk önce ‘Zeki hocayla gideyim’ dedi, olmadı. Sonra geçici olarak İsmail Kartal’ı getirdi ve son olarak ‘Şimdiden gelecek yılın planını yapayım ve öyle bir teknik direktör getireyim ki her şey hazır olsun’ dedi.

“Fenerbahçe’nin vizyonu bu kadar olmamalı.” diyen ünlü yorumcu şöyle devam etti:

Lucescu, Löw, Bilic… Löw, bugün gelirse mutlu olurum önemli bir teknik adamdır ağırlığı vardır. Ama Löw gelirse o mu karar verecek yoksa İsmail Kartal mı karar verecek? Ama Löw’e takılmayın, yarın Sevilla veya başka bir takım isterse Fenerbahçe’ye falan gelmez.

Dilmen ayrıca, “Fenerbahçe Löw’ü beklemesin. ‘Yazın geleceğim’ diyorsa da görüşmeleri sonlandırsın.” dedi.

“GOL BERKE’NİN HATASIYDI”

“Futbolda Antalyaspor takımına minimum bir puan getireceği görünen bir 99 dakika izledik. Fenerbahçe’nin maçta bu gol de kaçar mı? Dediğimiz bir pozisyonu yoktu. Fenerbahçe’nin yediği golde kaleci Berke hatalı topa çıktı. 1-0 öndeyken topu eline almaya çalışmak yerine yumruklayarak uzaklaştırabilirdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir