Galatasaray

Galatasaray’da Assunçao Krizi

Galatasaray’da aylardır maaşını alamayan futbolcular kazan kaldırdı. Takımda sadece bazı isimlere ödeme yapıldığı söylentileri ise ateşi iyice körükledi. Bunun üzerine Florya’ya giden başkan Burak Elmas ‘en erken martta ödeme yapabiliriz’ deyince işler çığırından çıktı. Öte yandan Assunçao’nun maaşının bile birçok Türk futbolcunun üzerine çıkması da oyuncular arasında konuşulmaya başlandı. İşte detaylar…

Süper Lig’de 6 haftadır kazanamayan Galatasaray’da futbolcular ile yönetim arasında maaş krizi yaşanıyor. Aylardır maaşlarını alamayan oyuncuların kazan kaldırdığı ve takım içinde büyük huzursuzluk yaşandığı öğrenildi.

‘SADECE BAZI FUTBOLCULARA ÖDEME YAPILIYOR’ İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Takım içerisinde sadece bazı isimlere ödeme yapıldığı söylentileri ise keyifleri daha da kaçırdı. Özellikle yabancı futbolcular, sözleşmeleri gereği maaşlarını kısa sürede tahsil ederken, yerliler onlara göre çok daha sonradan alıyor.

BURAK ELMAS ‘EN ERKEN MARTTA’ DEDİ, FUTBOLCULAR İSYAN ETTİ

Başkan Burak Elmas, futbolcularla yaşanan bu sıkıntı nedeniyle pazar günü Florya Metin Oktay Tesisleri’ne gitti, oyuncularla bir toplantı yaptı. Elmas’ın en yakın ödeme için mart ayını işaret etmesi ise sarı-kırmızılılar tarafından hoş karşılanmadı.

Maaşlarını gecikmeli alan yerli futbolcular, döviz kurlarındaki dalgalanmadan dolayı süreçten olumsuz etkilendiklerini ve buna tepki gösterdiklerini ifade edildi.

ASSUNÇAO’NUN MAAŞI DA ATEŞİ KÖRÜKLEDİ

Sarı-kırmızılılarda, Portekiz ekibi Famalicao’dan kiralanan ama kadroya bile giremeyen Assunçao’nun geliri bile Türk oyuncuların çoğunun üzerine çıktı. Yıllık 450 bin euro alan 21 yaşındaki Brezilyalı orta sahanın kazancı, takımdaki Türklerin üzerinde olması bile futbolcular arasında konuşulmaya başlandı. Zaten saha sonuçlarının iyi gitmediği Galatasaray’da yaşanan ekonomik krizin sonuçlarının nasıl olacağı merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir