Fenerbahçe

Jorge Jesus Sürpriz Anlaşma

Fenerbahçe’de Süper Lig yoğunluğu devam ederken bir yana da teknik direktör Jorge Jesus’un durumu netleşiyor. Portekizli teknik adamın sezon sonunda takımdan ayrılması beklenirken, yeni bir haber gündeme geldi.

Ajansspor’da yer alana habere göre; Fenerbahçe, Jorge Jesus ile 1+1 yıllık sözleşme konusunda anlaşma sağladı. Başkan Ali Koç, son görüşmesinde Portekizli hocayla el sıkışarak anlaşmayı resmi hale getirdi.

Nisan ayı içinde imzalanması planlanan sözleşmeyle ilgili detaylar henüz netleşmedi. Ancak Jorge Jesus, sözleşmesinin mayıs ayında sona ereceği konusunda ayrılık imaları yapmıştı. Fenerbahçe’nin Portekizli teknik adamla yeni bir anlaşma yapması, taraftarları ve futbol camiasını oldukça heyecanlandırdı.

Jorge Jesus, ayrılık söylentileri çıktığından beri adı Flamengo ve Brezilya Milli Takımı gibi takımlarla anılıyordu. Ancak Fenerbahçe’nin Portekizli teknik adamı takımda tutmak için girişimde bulunması, Jorge Jesus’un geleceğiyle ilgili soru işaretlerini azalttı.

Jorge Jesus, Fenerbahçe’nin başında toplam 41 maça çıktı. Bu maçlarda 28 galibiyet, 6 yenilgi ve 7 beraberlik aldı. 68 yaşındaki teknik adamın maç başına puan ortalaması 2.22 oldu. Fenerbahçe’nin Jorge Jesus’la yeni bir anlaşma yapması, takımın geleceği için önemli bir adım olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir