Sosyal Medya

WhatsApp, Platformları Arasında Taşınmasına İzin Verecek

WhatsApp tarafından aktarılan bilgilere göre yeni özellikle birlikte WhatsApp içinde yer alan sohbet geçmişinizi Android – iOS veya iOS – Android şeklinde paylaşabileceksiniz.

Günümüzün en popüler mesajlaşma platformu olan Whatsapp’ın   paylaşılan fotoğraflara ve videolara tek görüntülemeden sonra kaybolma özelliğini getirdiğini geçtiğimiz hafta sizlere aktarmıştık. Yeni bir gelişme ile karşımıza çıkan WhatsApp, sohbet geçmişinin paylaşılması için yeni bir özellik duyurdu.

WhatsApp tarafından aktarılan bilgilere göre yeni özellikle birlikte WhatsApp içinde yer alan sohbet geçmişinizi Android ve iOS işletim sistemleri arasında paylaşabileceksiniz. Hatırlatmak gerekirse bu özellikten önce sohbet geçmişini sadece aynı işletim sistemi içinde paylaşabiliyordunuz.

Kısacası Android’den iOS’e veya iOS’ten Android’e geçiş yaptığınızda WhatsApp’ta yer alan sohbet geçmişinizi yeni telefonunuza taşıyamıyordunuz. Gelen yeni özellikle birlikte bu sorun ortadan kalkıyor ve bu işletim sistemleri arasında da sohbet geçmişi taşıma mümkün hale geldi.

Yeni özellik ile birlikte fotoğraf ve videolarısesli notları ve tüm konuşmalarınızı Android ve iOS işletim sistemleri arasında paylaşabiliyorsunuz. Yeni özellik duyurulsa da ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda net bir bilgi açıklanmadı. Söz konusu özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir