Galatasaray

Ömer Bayram’a Yol Göründü

Süper ligde bu sezon gösterdiği performansla eleştirilerin odağında olan Ömer Bayram’da flaş bir gelişme yaşanıyor.

Süper Lig’de kötü bir sezon geçiren Galatasaray’da hedefte yine Domenec Torrent var. Son alınan 3-1’lik Gaziantep mağlubiyeti sonrası İspanyol hocaya eleştiriler geldi.

Diğer yandan İsmail Kartal’la çıkışa geçen Fenerbahçe’deki başarıyı da kaleme alan SABAH Spor yazarları, Levent Tüzemen, Gürcan Bilgiç, İskender Günen ve Bülent Timurlenk çok çarpıcı sözler kaleme aldı.


GÜRCAN BİLGİÇ: Burak Elmas-Fatih Terim ikilisinin doğru bir transfer planlaması yapmadıkları ortada. Kerem dışında fark yaratan oyuncuları da yok. Ancak Gaziantep maçı özelinde fatura yönetim veya teknik heyetten ziyade, Gomis üzerinden kesilmeli.

Kerem maçı asist kralı olarak bitirebilirdi. Bir taraf kaçırdı, diğeri attı. Bireysel hataların ön plana çıktığı maçtı. Erol Bulut da Galatasaray’ın bu zayıf noktasını iyi değerlendirdi.

İSKENDER GÜNEN: G.Saray’ın Avrupa’da aldığı sonuçlar, yapılan birçok yanlışın üstünü örttü. Şimdi Kral Çıplak! Belirli bir oyun felsefesi olmayan, oyuncu kalitesi bir büyük takıma yakışır şekilde değil.

Son Gaziantep maçında görüldü ki Galatasaray’ın Kerem’den başka bireysel becerisiyle katkı yapan ikinci oyuncusu yok. Göztepe ve Beşiktaş maçında alınan 3’er puan olmasa uzun yıllardan sonra ligde çok daha kötü bir tablo ortaya çıkabilirdi. Bugün gelinen noktada bu kadrodan istikrarlı bir yapı oluşma şansı Kaf Dağı’nın ardında…

LEVENT TÜZEMEN: Yardımcı bir hocayla yola devam etmenin faturasını G.Saray ödemeye devam ediyor. Torrent maçı okuyamıyor, doğru kadro yaratamıyor, bazı oyunculara karşı tavırlı davranıyor. Zorbay Küçük, Başakşehir maçı sonrası Arda Turan ve bazı oyuncularla sorun yaşamıştı.

Terim çıkıp Küçük’e “Sen benim oyuncularıma yalancı diyemezsin” diye çıkışmıştı. Antep maçında az daha Kerem’in ayağı kırılıyordu, kulüp Kerem’in aldığı darbelerin fotoğrafını yayınladı.

Maçtan sonra Torrent, yenilginin hikâyesini anlattı. Hakemle ilgili Kerem’e yapılan tekmelerden dolayı tek kelime etmedi. Oyuncular Torrent’i sevmiyor… Torrent iyi bir yardımcı antrenör olabilir ama asla G.Saray’ı çalıştıracak güçlü bir teknik adam olamaz.

BÜLENT TİMURLENK: Oyunun kalbi orta sahayı hafife alan ve sayısız transfer yanlışı yapan G.Saray’ın güneşli günleri Avrupa’daydı. Ancak Domenec Torrent, rakipleri okumakta zorlanıyor, oyuna müdahaleleri ise yetersiz.

Galatasaray hafta sonunda mali kongre var. Büyük bir ihtimalle Başkan Burak Elmas, üyelerden ‘Bana ocak ayına kadar zaman verin, doğruları yapmazsak o tarihte erken seçim kararı alırım’ diyecektir. 30 milyon Euro para harcayıp 3 kulvara da kepenk indiriyorsanız, futbol aklınızı gözden geçirmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir