Fenerbahçe

Okan Buruk Hamlesi

Fenerbahçe’de Vitor Pereira sonrası takımı sezon sonuna kadar taşıyabilecek bir teknik direktör aranırken gündeme bomba bir isim geldi.

OKAN BURUK GÜNDEMDE

Okan Buruk’un 6 aylık bir görevi kabul etmeyeceği düşünülürken taraftarların da Okan Buruk ismine tepki göstereceği öngörülüyor. Fenerbahçe’de en ciddi ilk iki aday ise İsmail Kartal ve Alex de Souza.

Yabancı teknik adamlar olarak Joachim Löw, Slaven Bilic, Nenad Bjelica, Frank Lampard gündeme gelse de gerek yüksek maliyetler gerekse zirveyle oluşan 16 puanlık fark büyük yatırımların önüne set çekiyor. Bu nedenle takımı ikinci yarıda başarıyla çalıştırabilecek, taraftarın tepki göstermeyip kredi sunabileceği camiaya yakın isimler öne çıkıyor.

1 NUMARALI ADAY İSMAİL KARTAL

Kulübün içinde bulunduğu bu tabloda adı en çok telaffuz edilen 1 numaralı aday İsmail Kartal. Fenerbahçe’de 10 yıl futbol oynayan, 2010-14 yılları arasında yardımcı antrenörlük, 2014-15 sezonunda da teknik adamlık yapan Kartal, camiada sevilen ve kredisi olan bir isim olarak öne çıkıyor.

KULİSLERDE ALEX DE SOUZA SESLERİ

Kulislerde adı geçen diğer bir isim de futbolculuğu döneminde efsaneleşen Alex de Souza. Brezilyalı, şu anda Sao Paulo’nun U20 takımını çalıştırıyor. İsmi geçen Çağdaş Atan da Alanyaspor’da takımı 1 yıl başarıyla çalıştırırken, kötü sonuçların ardından 2 Eylül’de görevi bırakmıştı.

OKAN BURUK İDDİASI

Düşünülen bir başka isimse Okan Buruk. Tecrübeli ve şampiyonluk yaşamış Okan Buruk’un 6 ay gibi kısa süreli bir projeye sıcak bakmayacağına kesin gözle bakılırken, bu isim üzerinde taraftar baskısının da oluşabileceği göz önünde tutuluyor.

ALEX: SEZON BİTİNCE KONUŞACAĞIZ

Nisan 2021’de Sao Paulo U20 takımının başına geçen Alex De Souza Brezilya basınına yaptığı açıklamada, geleceğiyle ilgili sezon sonunda oturup karar vereceklerini söylemişti.

Brezilyalı futbol adamı yaptığı açıklamada, “A takımda veya bir başka takımda görev almak için acelem yok. Futbol dinamik bir yapı ve her şey bir şekilde olması gerektiği gibi oluyor. Hiçbir şeye kestirme yoldan gitmek istemiyorum. Bu sezon bittiğinde Sao Paulo ile oturup konuşacağız. Burada U20 takımında mı kalacağım veya başka bir kulübe mi gideceğim belli olacak.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir