Galatasaray

Okan Buruk Galatasaray’da

Galatasaray’da olağanüstü seçim kararı sonrası Domenec Torrent’le yolların ayrılması beklenirken Okan Buruk sesleri yükselmeye başladı.

Burak Elmas’ın ibra edilmemesinin ardından olağanüstü seçime gitmeye hazırlanan Galatasaray’da Domenec Torrent’le vedalaşmaya da kesin gözüyle bakılıyor. Tüm bu gelişmelerin üzerine Sarı-Kırmızılı futbolseverler, göreve Okan Buruk’un getirilmesi için kampanya başlattı.

29 Ocak 2021 tarihinde Başakşehir’den ayrıldıktan sonra birçok kulübün radarına giren Okan Buruk, aldığı tüm teklifleri reddetmişti. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Galatasaray’ın gündeminde olan Okan Buruk, başkan Burak Elmas’tan sert bir dille ret yemişti.

“OKAN BURUK’UN ÖNÜ AÇILDI”

Olağanüstü seçimde başkan adayı olacağı konuşulan isimlerin neredeyse tamamı Fatih Terim’le çalışmaya sıcak bakmazken, Galatasaraylı taraftarlar teknik direktörlük görevine Okan Buruk’un getirilmesi için sosyal medyada yüzlerce paylaşım yaptı. Öte yandan gazeteci Serhan Türk de Burak Elmas’ın görevinin bitmesiyle Okan Buruk’un önünün açıldığını söyledi.

2 KUPASI VAR

2017-18 sezonunda Akhisarspor ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğuna uzanarak teknik direktörlük kariyerinin ilk kupasını kazanan Okan Buruk, 2019-20 sezonunda ise Başakşehir’le tarihe geçen bir Süper Lig şampiyonluğu yaşamıştı. 48 yaşındaki Okan Buruk’un benimsediği oyun sistemi ise 4-1-4-1.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir