Galatasaray

Necati Ateş: ‘Biz ayağa kalkarız Galatasaray’ız’

Galatasaray’ın yardımcı antrenörü Necati Ateş, 2-1 mağlup oldukları Fenerbahçe müsabakasının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Daha güzel olacağını hayal etmiştim. Maalesef böyle bir maçtan sonra yapıyorum. Mutlaka iyi başladığımız oyunlar var, öne geçtiğimiz maçlar var. Daha farklı neticelere gidebilirdi ilk yarılar. Ama ilk yarının sonunda yediğimiz gollerle ivme kaybettik. Beşiktaş maçı talihsizlikti. Penaltıyı atsaydık kazanabilirdik. Bugünkü maç çok başka. Çok pozisyona girdik. Maçın önüne verilmeyen gol, verilen kararlar damga vurdu. İçeride izlediğimiz zaman, aynı pozisyonda bizim golümüz iptal ediliyor, Serdar Aziz’in pozisyonunda VAR hakemi çağrılmıyor.

Çok pozisyona girdiklerini söyleyen Ateş, “Çok pozisyona girdiğimiz maçlar oluyor, bu da öyleydi. Yakaladık ama bitiremedik. Çok pozisyon ürettik, gol olsa bunları konuşuyor olmazdık. Bunları toparlarız. Çalışarak bunlar düzelir. Aynı goller Kerem atıyor, Halil atıyor, Diagne atıyor. Attıkları da var, kaçırdıkları da var. Kerem’in vurduğu gol olsa, 2-1 öne geçseydik bunları konuşmayacaktık” dedi.

Bu maçın ilerisi için kırılganlık yaratacağını düşünmediğini kaydeden Ateş, “Tekrardan ayağa kalkar, yukarı doğru oynarız” diye konuştu.

“BAKALIM ORADA BİZ NASIL SEVİNECEĞİZ”

Maç sonrasında Fenerbahçeli futbolcuların sahada sevinmesiyle ilgili gelen soruya Necati Ateş, “Mutlaka ki biz orada olayları yumuşatmaya çalıştık, onlar da çok fazla sevindiler. Biz de ikinci yarıda oradaki maçta kazandığımızda bakalım biz nasıl bir sevinç yaşayacağız göreceğiz” yanıtını verdi ve sözlerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir