Galatasaray

Galatasaray’dan yeni sezonun ilk transferi geldi!

Galatasaray’ın yeni sportif direktörü Pasquale Sensibile’nin ilk transferi Junior Dina Ebimbe oluyor. Galatasaray, Junior Dina Ebimbe’nin kiralanması için PSG ve oyuncuyla anlaştı ancak detaylarda sorun çıkınca transfer sezon sonuna kaldı. Pasquale Sensibile’nin siftahı Fransız orta saha oyuncusuyla yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Galatasaray’da göreve getirilen sportif direktör Pasquale Sensibile, ilk transferini PSG’den Junior Dina Ebimbe ile yapacak. Sarı-Kırmızılılar, Junior Dina Ebimbe’yi yeni sezonda kiralık kadrosuna katacak. Böylece Pasquale Sensibile’nin ilk transferi Junior Dina Ebimbe olacak.

EBIMBE’NİN TRANSFERİ YENİ SEZONA KALDI

Galatasaray’ın hedefinde ise Junior Dina Ebimbe var. Aslan, 21 yaşındaki futbolcuyu Fransız devinden kiralamak istiyor. İki kulüp arasında devre arasında da temaslar kurulmuş ancak orta bir noktada buluşulamamıştı. Fransız basınında da geniş yer bulan bu transfer gelişmesine PSG’nin de sıcak baktığı ifade edildi. 21 yaşındaki oyuncunun da daha fazla süre bulabileceği bir kulüpte oynamayı istediği ve Galatasaray’ın teklifine olumlu görüş verdiğinin altı çizildi ancak detaylarda anlaşma sağlanamayınca transfer yeni sezona kaldı.

EBIMBE’NİN PSG İSTATİSTİKLERİ

Paris Saint-Germain altyapısından yetişen Junior Ebimbe, bu sezon 8’i lig olmak üzere toplam 12 resmi maçta PSG forması giydi ve 407 dakika süre aldı. Orta saha ve sağ kanat mevkilerinde oynayan Ebimbe 2019-2020 sezonu başında A takıma yükselmişti. Kamerun asıllı Fransız futbolcunun PSG ile olan sözleşmesi 2023 Haziran’da sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir