Galatasaray

Galatasaray’da Erken Seçim

Süper Lig’de küme düşme potasının sadece 3 puan üstünde yer alan Galatasaray’ın içinde bulunduğu durum, camiadaki memnuniyetsizliği zirveye çıkardı.

Sarı-Kırmızılılar’ın ne kadar mutsuz ve huzursuz olduğu, kulübün eski başkan ve 2. başkanlarından oluşan Yüksek İstişare Kurulu’nun yaptığı son toplantıda iyice ortaya çıktı. Başkan Burak Elmas’ın her ay bir araya getirdiği kurulun geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği toplantıda ‘erken seçim’ isteği öne çıktı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Galatasaray’ın eski 2. başkanlarından Mehmet Helvacı, toplantıda yaptığı konuşmada, Burak Elmas’tan mart ayındaki mali genel kurul toplantısını beklemeden erken seçim karan almasını istedi.

“CAMİAYI RAHATLATMALISINIZ “

Helvacı’nın, “Bu uçağı buradan döndürmeniz, doğru rotaya sokmanız çok zor. Erken seçime gitmelisiniz. Seçim kararı alın. Gerekirse siz de aday olun, ekibinizi tazeleyin, yenileyin. Ama Galatasaray için bu kararı alın” dediği öğrenildi.

Mehmet Helvacı’dan sonra söz alan Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan’ın da Mehmet Helvacı’nın ‘erken seçim’ talebine destek verdiği öğrenildi.

Derkan’ın, Elmas’a, “Erken seçim kararı almanız yönünde camiadan çok ciddi talepler var. Kanaatimce de Galatasaray camiasını rahatlatmanız gerekli” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir