Galatasaray

Galatasaray Yeni Sportif Direktörünü Duyurdu

Fatih Terim’in ayrılığı sonrası yeniden yapılanmaya giden Galatasaray, futbol şubesine sportif direktör atadı.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Özgür Kalelioğlu, futbol A takımı sportif direktörlüğüne Pasquale Sensibile’nin getirildiğini açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada Kalelioğlu, “Futbol A takımı sportif direktörlüğü görevine bu alanda çok büyük tecrübesi ve bilgi birikimi bulunan, dünyanın sayılı isimlerinden Pasquale Sensibile’yi getirmiş bulunmaktayız. Bugüne kadar Juventus, Verona, Palermo, Roma gibi önde gelen Avrupa takımlarında önemli başarılara imza atmış Sayın Sensibile’nin, Galatasaray’ımıza da çok önemli hizmetleri bulunacağına yürekten inanıyoruz.” diye konuştu.

Sportif danışman Luis Campos’un önerisiyle Sensibile’yi sarı-kırmızılı kulübe kazandırdıklarını ve bu modelin Türk futbolu için de önemli olduğunu söyleyen Kalelioğlu, “Teknik direktörümüz Domenec Torrent’in göreve başlamasının ardından sportif danışmanımız Luis Campos’un öneri ve yönlendirmeleri ışığında Sayın Sensibile’nin camiamıza katılması, sadece Galatasaray’ımızı değil aynı zamanda Türk futbolunu, içinde bulunduğu finansal çıkmazdan kurtaracak yeni bir yaklaşımın adımları olarak görülmelidir. Milyonlarca Galatasaray taraftarının çok iyi bildiği üzere; kurucumuz Ali Sami Yen ve arkadaşlarından bizlere miras kalan vizyon, Galatasaray’ın, Türkiye’yi yurt dışında başarıyla temsil etmesi; koşullar ne olursa olsun dünya takımlarıyla rekabet edebilecek bir yapıya ve organizasyona sahip olmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir