Galatasaray

Galatasaray ile anılan Roberto Mancini sessizliğini bozdu

İsmi tekrar Galatasaray ile anılan İtalya A Milli Futbol Takımı Roberto Mancini, federasyon başkanıyla görüştüğünü ve aynı çizgide olduklarını vurgulayarak, bir nevi Galatasaray iddialarına set çekmiş oldu.

İtalya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Roberto Mancini, Türkiye’nin her zaman iyi ve teknik oyunculardan kurulu iyi bir takım olduğunu söyledi.

Mancini, takımının Konya’da A Milli Futbol Takımı ile yapacağı maç öncesi, Coverciano’daki milli takım tesislerinde çevrim içi video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi.

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turunda Kuzey Makedonya’ya elendikten sonra “Gök-mavililer”deki geleceği tartışma konusu olan Mancini, İtalya Milli Takımı’nın başında devam etme sinyali verdi.

Mancini, İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Başkanı Gabriele Gravina ile görüştüklerini belirterek, “Başkan Gravina ile görüştük ve her şey üzerinde aynı çizgideyiz, bu beni memnun ediyor. Şu an bu maçı düşünüyoruz. Türkiye maçından sonra (Federasyonu Başkanı Gravina ile) sakince gelecekte daha iyi hale getirebileceğimiz şeyleri görüşeceğiz.” dedi.

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’ndeki İsviçre ile deplasmandaki maçı kazanmaları gerektiğini ifade eden Mancini, “Basel’deki maçın 3-0 bitmesi gerekiyordu. Eylül’den beri işler bizim için ters gitti. Ama mazeret bulmak istemiyoruz. Son 4 yıllık emeğin takdir edilmesi beni memnun ediyor. Çocuklar çok şeyi hak etti. Sadece Avrupa Şampiyonası da değil, 3 yıl hiç maç kaybetmeden geçen bir yolculuklar var.” diye konuştu.

“BENİM HEDEFİM AVRUPA ŞAMPİYONASI VE DÜNYA KUPASI’NI KAZANMAKTI”

Deneyimli çalıştırıcı, 60, 70, 80 yıldır bir şey kazanmayan önemli milli takımlar olduğunu, kendilerinin bu konuda daha ileride bulunduğunu belirterek, “Neden kalabileceğimi düşündüm. Çünkü gencim. Benim hedefim Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası’nı kazanmaktı. İkinci hedefi ertelemek durumunda kaldık ama halen bu çocuklarla çalışırken keyif alabilir, bir şeyler inşa edebilirim.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir