Fenerbahçe

Fener’e Dev Gelir

Yargıtay’dan beraat kararı alan Fenerbahçe, UEFA ve TFF’ye açacağı tazminat davalarıyla kasasını doldurmaya hazırlanıyor.

Fenerbahçe’den karara dair “Şimdi hesap zamanı” açıklaması geldi. Daha önce TFF’ye 250 milyon TL’lik tazminat davası açan Fenerbahçe’nin kararın açıklanmasından sonra UEFA’ya dava açması da kaçınılmaz oldu.

UEFA’DAN TALEP: 91 MİLYON EURO

TFF’den 25 milyon euro talep eden Fenerbahçe’nin UEFA’dan talepleri ise ilk etapta 91 milyon Euro olacak. Sarı-lacivertliler, UEFA’nın kendilerini 3 Temmuz süreci nedeniyle 4 sezonda Avrupa Kupalarının dışında bıraktığına inanıyor. 4 sezon için toplamda 91 milyon euro’luk maddi dava açarak hak kayıplarının tazmin edilmesini istiyor.

2011-12 sezonu için maddi kayıp 32 milyon euro.
2012-13 sezonunda maddi kayıp 14 milyon euro.
2013-14 sezonu için maddi kayıp 20 milyon euro
2014-15 sezonu için maddi kayıp 25 milyon euro

EKSTRA 50 MİLYON DAHA…

Tüm bu sezonlar için Fenerbahçe cephesi bilet geliri, reklam geliri ve ürün satışları gibi kalemlerden de mahrum kaldı. Bu yüzden ekstra 50 milyon euro daha istiyor. Ayrıca kulübün TFF’deki bir çete tarafından küçük düşürülmesine, UEFA’nın da göz yumduğuna inanılıyor. UEFA’nın Türkiye’deki çetenin uzantıları tarafından aldatıldığı iddia ediliyor. Bu yüzden prestij kaybı yüzünden Fenerbahçe, UEFA’ya ekstra bir dava daha açacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir