Fenerbahçe

Fener’de Aykut Kocaman Hamlesi

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman’ın teknik direktörlüğüne yönelik sesler yükseliyor.

Jorge Jesus’un koltuğu sallanırken, Fenerbahçe’nin teknik direktör adayları arasında Aykut Kocaman’ın da yer aldığı iddia ediliyor.

Kupadaki Kayserispor maçında kötü bir sonuç alınması halinde, Jesus’un görevine son verilmesi bekleniyor. Aksi takdirde, sezon sonunda teknik direktörün veda etmesi neredeyse kesin. Bu senaryolar göz önüne alınarak, Fenerbahçe yönetimi teknik direktör adaylarıyla görüşmelere şimdiden başladı. Sabah gazetesinin haberine göre, Aykut Kocaman da bu adaylar arasında yer alıyor.

Fenerbahçe’de 2 dönem teknik direktörlük yapan ve 1 Süper Lig, 2 Türkiye Kupası kazanan Aykut Kocaman, Sarı-Lacivertli takımın en önemli adaylarından biri olarak görülüyor. Ali Koç, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra Aykut Kocaman’ı göndermesinin hatalı bir karar olduğunu itiraf etmiş ve birkaç ay önce Kocaman’a tekrar bir şans vermek istediklerini söylemişti.

Ancak, Fenerbahçe’nin resmi olarak teklif yapması durumunda, Aykut Kocaman’ın ne cevap vereceği merak konusu. 58 yaşındaki teknik adam, bu sezon birçok takımdan teklif almasına rağmen, hepsini reddederek yeni sezonda takım çalıştırmayı planladığını açıklamıştı.

Aykut Kocaman, Fenerbahçe’de teknik direktör olarak 197 maça çıktı ve 118 galibiyet, 42 beraberlik ve 37 mağlubiyet elde etti. Başarılı teknik adam, Sarı-Lacivertlilerle maç başına 2.01 puan ortalaması yakaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir