Fenerbahçe

Fenerbahçe’ye Dudak Uçurtan Rakam

Fenerbahçe, Ozan Tufan’ın da aralarında yer aldığı tam 30 milyon euroluk transfer satışı gerçekleştirdi. Ali Koç döneminde yapılan transfer satışları dikkat çekerken Ozan Tufan’ın da yer aldığı listede Kim Min-Jae açık ara farkla liderliği aldı. İşte detaylar…

Fenerbahçe 2022-23 sezonu öncesi yaptığı transfer satışlarıyla dikkat çekti. Ozan Tufan’ın da yer aldığı listede ilk sıra Kim Min-Jae’nin oldu.

OZAN TUFAN DA KAZANDIRDI

Fenerbahçe 2022-23 sezonu yaz transfer döneminde tam 30 milyon euroluk transfer satışı yaparken Ozan Tufan’dan da 3 milyon euro kazandı. Kim Min-Jae ise 18,05 milyon euroya Napoli’ye gönderildi.

Fenerbahçe, 2022-2023 sezonunun birinci transfer ve tescil dönemini oldukça hareketli geçirdi. Sarı-lacivertliler, bu transfer döneminde teknik adam değişikliğinin yanı sıra kadrosuna 12 futbolcu dahil ederken, 16 isimle de yollarını ayırdı.

30 MİLYON AVROLUK SATIŞ YAPTI

Fenerbahçe, transfer döneminde 30 milyon avroluk oyuncu satışı gerçekleştirdi.

Sarı-lacivertliler, 6 futbolcudan bonservis geliri elde ederken, bir oyuncusundan da kiralama yoluyla para kazandı.

Fenerbahçe, son zamanlarda yüksek bonservisle yaptığı satışlara bir yenisini de bu dönemde ekledi. Sarı-lacivertliler, en büyük transfer gelirini 18 milyon avroluk ücretle Kim Min-jae’den elde etti.

Güney Koreli savunmacının yanı sıra Allahyar’dan 4.5, Ozan Tufan’dan 3, Marcel Tisserand’dan 3 milyon euro bonservis geliri kazanıldı.

– TRANSFERE 25 MİLYON AVRO HARCANDI

Fenerbahçe’nin, yaz transfer döneminde kasasından yaklaşık 25 milyon avro çıktı.

Sarı-lacivertliler, 6 futbolcuyu bonservisiyle kadrosuna katarken 2 oyuncuya da kiralama bedeli ödedi.

Fenerbahçe ayrıca, geçen sezon satın alma opsiyonuyla kiraladığı Diego Rossi’yi de 5,5 milyon avroluk bir bedelle transfer etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir