Beşiktaş

Beşiktaş’ta Vida’dan Geri Adım

Tecrübeli stoper Domagoj Vida, Beşiktaş’la yola devam etmek için yüksek maaş talebinden vazgeçti. Yeni kontrat için 1.5 milyon Euro öneren kulüple temas kuran Vida, görüşme talebinde bulundu. Yönetim, oyuncu ve menajeriyle Adana Demirspor maçı sonrası masaya oturacak.

Siyah-Beyazlılar’da 3.5 milyon Euro’luk maaşıyla kadro dışı konumda bulunan Adem Ljajic’in (4.2 milyon Euro) ardından en yüksek ücret alan futbolcu konumunda bulunan Domagoj Vida, yeni kontrat görüşmeleri konusunda önemli bir adım attı. Beşiktaş Yönetimi’nin sezon sonunda bitecek olan kontratını yüksek maaşı sebebiyle uzatmaya olumlu bakmadığı Hırvat stoper, bu konudaki negatif havayı bozmak için kulüple temas kurdu. İdarecilerin yeni sözleşme içim maksimum 1.5 milyon Euro’luk maaşa çıkma kararı aldığı Vida’nın, menajeri aracılığıyla pazarlıklara hazır olduğunu ilettiği belirtildi. İlk etapta 2.5 milyon Euro’luk maaş talebi bulunan Hırvat stoper ve menajeriyle Adana Demirspor karşılaşması sonrası masaya oturulacak.

LARİN KARAR DEĞİŞTİRDİ

Vida gibi Beşiktaş’la sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Cyle Larin de yeni kontrat konusunda geri adım atmıştı. Kulüpten 1.7 milyon Euro kazanan ve yönetimin 1 milyon 750 bin Euro’luk teklifini, ‘2.5 milyon Euro istiyorum’ diyerek reddeden Kanadalı futbolcu da menajeri aracılığıyla kulüp arayıp bu miktarı karşılaşan bir ekip bulamaması sonrasında karar değiştirmişti. Yönetim, ısrarcı tutumundan vazgeçen Larin’le de Adana Demirspor maçı sonrasında görüşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir