WhatsApp Bilgisayardan Nasıl Kullanılır?

teknobilgilerim
WhatsApp Bilgisayardan Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulaması WhatsApp mobil uygulamalar arasında birinci sıradaki yerini koruyor. Mesajlaşma özelliğinin yanında dosya, resim, ses, video gönderim özelliklerinin de olması WhatsApp uygulamasını cep telefonları için vazgeçilmez kıldı. Bu vazgeçilmezliğin ardında ise internet teknolojilerinin mükemmel bir hızla devrim oluşturması ve hayatımızın her anına eşlik etmesi vardır.

Cep telefonları için geliştirilen WhatsApp ihtiyaçlara uygun olarak bilgisayardan WhatsApp kullanımı için de çare üretti. WhatsApp Web olarak adlandırılan bu yöntemle artık cep telefonundaki WhatsApp ekranını bilgisayara bağlayabiliyoruz. Uygulama rehberindeki kişileri görebilme, tüm mesaj içeriklerini okuyabilme, bilgisayardan içerik gönderip alabilme gibi tüm özellikler bilgisayara da uyarlanmış durumda.

WhatsApp uygulamasını bilgisayarda kullanabilmek için cep telefonundan uygulama giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” kısmına tıklayıp “WhatsApp Web/Masaüstü” bölümüne rastlayacaksınız. Buraya tıklayınca karşınıza “QR Kodunu Tara” alanı çıkar. QR kod ile cep telefonunuza özgü ve kimsede olmayan kodlar üretilmektedir. Bu kod sayesinde bilgisayar ve cep telefonu birbirini tanımaktadır.

QR Kodunu Tara dediğimizde kamera açılır. Kamerayı bilgisayar ekranına tutmadan evvel bilgisayarın internetinden “web.whatsapp.com” açılmalıdır. Bu adresi açtığınızda bir kare kod çıkar. Söz konusu kodu cep telefonu kamerasına gösterdiğiniz anda cep telefonu ve bilgisayar eşleşmiş olur. Eğer kameranız yetersiz ise QR Kodu görmekte zorlanabilir. Bu yüzden çözünürlüğü iyi bir telefon önerilmektedir ancak genel itibari ile herkesin telefonunda çalışır vaziyette.

Son işlemi de yaptıktan sonra artık bilgisayardan WhatsApp kullanımı hazır hale geliyor. Bu sayede aynı cep telefonunda olduğu gibi tüm yazışmaları ve gönderimleri uygulama üzerinden yapmaya devam edebilirsiniz. Bilgisayar üzerinden WhatsApp uygulamasının kullanılır hale gelmesi özellikle internetten ya da bilgisayardan fotoğraf gönderimi yapmak isteyenler ve WhatsApp ile işlerini yürütenler için kolaylık anlamını taşıyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
1 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
Tahir Alışkın
3 gün önce

Artık pc den yazışabiliyorum cok sagooll

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.