Whatsapp Arşive Nasıl Girilir

teknobilgilerim
Whatsapp Arşive Nasıl Girilir

 Android ve Apple işletim sistemlerinde yer alan WhatsApp uygulaması, birçok akıllı telefon kullanıcısının vazgeçilmez mesajlaşma aracıdır. Telefon numarasını eklediğiniz bir kişi ile WhatsApp üzerinden internet aracılığı ile konuşabilirsiniz.

 

 WhatsApp’ın kullanıcılarına sağladığı birbirinden farklı hizmetler de bulunmakta. Bunlardan bazıları görüntülü arama, sesli arama, fotoğraf ve video gönderimi gibi. Ayrıca bu uygulamanın kullanıcılarına sağladığı diğer bir özellik ise sohbetleri arşivleme özelliğidir. Dilediğiniz vakit, dilediğiniz kişiyle gerçekleştirdiğiniz sohbeti arşivleyebilir, istediğiniz zaman da arşive giderek bu sohbeti okuyabilirsiniz.

 

WhatsApp’ta Sohbet Nasıl Arşivlenir?

 

WhatsApp uygulamasında sohbet arşivlemek oldukça basittir. İlk olarak arşivlemek istediğiniz sohbet menüsünün üzerine geliyorsunuz dilerseniz sohbet içerisindeki bir mesajı, dilerseniz de büyük sohbeti arşivlemek için parmağınızı soldan sağa doğru kaydırıyorsunuz. Bu işlemle birlikte karşınıza ‘Sil’ ve ‘Daha Fazla’ seçenekleri gelecek. Buradan ‘Daha Fazla’ seçeneğine tıkladığınızda karşınıza ‘Sohbeti Arşivle’ butonu gelecek. Buraya basarak sohbetinizi arşivleyebilirsiniz.

 

WhatsApp’da Daha Önceden Arşivlenmiş Sohbetler Nasıl Okunur?

 

WhatsApp üzerinden sohbetinizi arşivledikten sonra bu arşivlediğiniz sohbeti okumak kaldı. Bunun için de sohbet menüsüne girdiğinizde en üstte ‘Arşivlenmiş Sohbetler’ bölümünü göreceksiniz. Buraya girdiğinizde kaç sohbeti veya mesajı arşivlediyseniz hepsini görebilirsiniz ve dilediğiniz mesajı ya da sohbeti bu sayede okuyabilirsiniz.

 

Arşivlenmiş Sohbetler Tekrardan Sohbet Menüsüne Nasıl Döndürülür?

 

Daha önceden arşivlediğiniz sohbetleri artık sizin için bir önemi kalmadıysa dilerseniz silebilir, dilerseniz de tekrar eski sohbet menüsüne aktarabilirsiniz. Arşivlenmiş sohbetler bölümünde bulunan bir konuşmayı eski sohbet menüsüne döndürmek için ilk olarak ‘Arşivlenmiş Sohbetler’ bölümüne gitmeniz gerekir. Burada, eski sohbet menüsüne geri almak istediğiniz mesajın veya sohbetin üzerine gelerek parmağınızı sağdan sola doğru kaydırdığınızda karşınıza tekrardan ‘Sil’ ve ‘Daha Fazla’ seçenekleri çıkacak. ‘Daha Fazla’ seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan ‘Arşivden çıkart’ butonuyla arşivlenmiş sohbetinizi eski yerine döndürebilirsiniz.

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
PUBG Mobile zombi modu yayınlandı!
  • 20 ŞUBAT 2019
  • 107 görüntülenme
 
Opera Android uygulaması güncellendi!
  • 20 ŞUBAT 2019
  • 100 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.