Tweet Nasıl Atılır?

teknobilgilerim
Tweet Nasıl Atılır?

Sosyal medya son zamanlarda hayatımızın her anında yanımızda olmaya devam etmektedir. Instagram, Twitter, Facebook, Tinder vb. sosyal medya mecraları günümüzde çok sık kullanılmaktadır. Artık 7’den 70’e her insanın erişim sağlaması normalleşmiştir. Küçük çocukların bile ellerinde telefon var ve her mecrada hesapları bulunuyor. Şaşırtıcı bir şekilde sosyal medya kullanım yaşı gittikçe küçülmeye ve büyümeye başladı. Eskiden orta yaşların kullandığı her mecranın kullanıcı yaşı gittikçe genişlemiştir.

 

Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

 

Twitter bu sosyal medya kanallarından en yaygın olanların arasındadır. Kullanabilmeniz için önce hesap açmanız gerekir. Bu hesabı açabilmek için telefon numaranız veya e-posta adresiniz olması gerekir. Aksi takdirde Twitter hesabınız olamaz. Belirli kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra artık hesabınızı oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz kullanıcı adıyla arkadaşlarınız sizi bulabilir ve attığınız tweetleri görmek için sizi takip edebilir. Siz de tweetlerini beğenip paylaşacağınız insanları takip edip kendinize özel Twitter sayfanızı yaratabilirsiniz.

 

Tweet Nasıl Atılır?

 

Twitter’a özel tek özellik tweet atmak ve başka hesapların tweetlerini paylaşmaktır. Tweet atarsınız ve arkadaşlarınızla bu şekilde irtibata geçersiniz. Bir konu hakkında düşüncenizi belli etmek için tweet atabilirsiniz. Hiç bir düşünceyi desteklemeden başınızdan geçen bir olayı anlatabilirsiniz. Ruh halinize göre sevdiğiniz özlü sözleri paylaşabilirsiniz. Hatta Spotify veya Youtube üzerinden sevdiğiniz şarkıları da paylaşabilirsiniz. Tweet atmak sizin hayal gücünüze kalmış bir olaydır.

 

Hesabınızı açtıktan sonra ana sayfada Tweetle butonuna basarak paylaşmak istediğiniz cümleleri veya kelimeyi yazıp tekrar Tweetle butonuna basıp takipçilerinizle veya dünya gündeminde paylaşabilirsiniz. Dilerseniz görüntü, gif, konum veya belirli bir konu üzerinde anket de yapabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken tweetlerinizi maksimum 240 karakterle oluşturabildiğinizdir. En fazla 240 kelime kullanabilirsiniz fakat tweetlerinize ekleme tweet yaparak hikaye gibi artarda da paylaşabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.