Telefonum Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım

teknobilgilerim
Telefonum Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım

Teknolojik cihazlarımız da belli zamanlarda doğal olarak bazı sorunlar gün yüzüne çıkabilmektedir. Bunlardan biri de hiç şüphesiz cep telefonlarımızdır. Android ya da IOS çalışma prensiplerine sahip bu akıllı telefonlar, aynı zamanda hassas olabilmektedirler. O yüzden donanımsal ya da yazılımdan kaynaklı bir takım problemler kendisini gösterebilmektedir. Sonunda ise telefon tamamen kapanıp bir daha açılmama gibi sorunları gün yüzüne çıkarabilmektedir.

 

Genel anlamda bu tür sorunlar, telefonun eski bir sürüm olmasından da kaynaklanmaktadır. Bu yüzden yazılım sistemi çökmüş olabilir ve tekrar yazılım yüklemesi yapılması gerekebilir. Eğer bunu kendinizi yapabiliyorsanız o zaman sorun yok demektir. Ancak eğer yazılım yüklemesi yapamazsanız o vakit bir telefon tamircisine uğrayıp, yazılım yüklemesini yaptırarak telefonunuzu yeniden açtırabilirsiniz. Ancak tüm işlemlerde de, büyük bir ihtimalle cihazınızdaki bütün verileri kaybedeceğinizi de bilmelisiniz.

 

Kapanan telefon için açma yöntemi

 

Elbette her telefonun yazılımsal ya da donanım açısından tamamen çöktüğünü söylemek çok da doğru değil. Akıllı telefonular bazen sadece herhangi bir sebepten ötürü öylece kapanıp açılmayabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise android boatloader sistemi cihazınızı açabilmektedir. Bunun için ise telefonunuz tamamen kapalı iken bir takım tuş noktalarına aynı anda birkaç saniye süre ile basılı tutarak telefonun açılış logosunun ortaya çıkmasını beklemelisiniz. Farklı telefon marka ve modellerinde bu durum ise farklıdır. O yüzden değişik tuş basma çeşitleri bulunmaktadır.

 

Güç tuşu ile birlikte ses azaltma ya da arttırma tuşuna aynı anda basılmalıdır.

 

Güç tuşu ve home tuşuna yine aynı anda basılı tutulmalıdır.

 

Ya da güç tuşu ve home tuşu ile ses arttırma ve azaltma tuşlarının üçüne birden aynı zamanda basılmalıdır.

 

Genel olarak ise son yöntem daha geçerli bir durumdur. Fakat birçok farklı marka ve model telefonlar için ise bu durum değişiklik gösterdiğinden dolayı, en doğru seçim, tüm bu tuşları değişik yöntemler altında denenmesidir.

 

Telefon açmak için uygulanacak yöntem

 

Kapanıp bir daha sadece güç tuşu ile açılmayan telefonunuz için tek en iyi yol cihazınızı ilk aldığınız duruma getirmek, yani sıfırlamaktır. Bunu sağlamak için ise android boatloader sistemini denemektir. Genel olarak kullanılan home tuşu + güç tuşu+ ses arttırma tuşlarına aynı anda basarak 10 saniye kadar bekleyin. Daha sonra karşınıza açılış logosu gelecektir. Ardında ekrana gelen talimatlara uyarak cihazınızı rahat bir şekilde açabilirsiniz. Ancak telefonunuz ilk aldığınız güne döneceği için tüm verilerinizi kaybetmiş olursunuz

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
PUBG Mobile zombi modu yayınlandı!
  • 20 ŞUBAT 2019
  • 107 görüntülenme
 
Opera Android uygulaması güncellendi!
  • 20 ŞUBAT 2019
  • 100 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.