Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır

teknobilgilerim
Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır

Telefonlar günümüzde hayatımızın en önemli parçaları haline gelmişlerdir. Hemen heme ngünün her saati telefonlarımızla vakit geciririz. Bunun sonucu olarak telefonlarımızı gün içerisinde çok fazla kullanırız ve telefonlarımız pek çok kez tehlike atlatır. Bu tehlikelerden biride suya düşmesidir. Sıkıntılı bir durum olan suya düşme ve ıslanma problemiyle karşılaştığımız durumlarda problemin büyüklüğüne göre yapabileceğimiz birkaç çözüm yolu vardır.

Öncelikle telefonunuzu mümkün olan en kısa sürede sudan çıkarıp havlu veya bez yardımı ile kurulayabildiğiniz kadar kurulayın.

 

Genel olarak yapılan hata olan telefonu sudan çıkardıktan sonra açmaya çalışmak telefonunuzun sonu olabilir bu yüzden kesinlikle telefonunuzum tamamen kurumadan açmaya çalışmayın ve telefon suya düşmesine rağmen kapanmamışsa halen açıksa hemen kapatın.

Batarya ve sim kartını hemen çıkarın herhangi bir elektrik akışı telefonu çalışmaz hale getirebilir.

Telefonu hafif sallamalar ile içinde kalan suyu çıkarabildiğiniz kadar çıkarın. Telefona zarar vehmeden çok dikkatli bir şekilde ulaşabildiğiniz yere kadar kurulayın.

 

Son olarak telefonu pirinç dolu bir kapta 1 2 gün bekletin sonra telefon tamamen kurumuşsa açmayı deneyin çok zarar görmediyse açılacaktır. Bunlarda ise yaramazsa teknik servise gönderin şanslı iseniz teflonunuzu hayata döndürebilirler.

 

Telefon Suya Karşı Dayanıklı Hale Nasıl Getirilir?

 

Son yıllarda suya karşı dayanıklı su geçirmez telefonlar üretilmektedir. Ancak fiyatları sebebiyle herke bu telefonları alamayabilir. Bu nedenle kendi imkânlarımızla telefonu suya düşmelere karşı telefonumuzu koruyabilmemiz gerekiyor. Telefonu suya karşı korumanın birkaç yolu vardır bunlardan bazıları;

 

Telefonları cebinize naylon poşet içinde koyabilirsiniz.

 

Telefonları suya karşı koruyan su geçirmesini önleyen macunları telefonu ayrılma yerlerine sürebilirsiniz.

 

Telefon ile beraber banyo ve tuvaletler girmemelisiniz tuvalette telefonla oynamamalısınız. Bunlara dikkat etmenize rağmen telefonları sudan koruyamıyorsanız son çare olarak su geçirmez telefon almanızı veya çok ucuz telefonlar kullanmanızı öneririm.

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
8 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
PUBG Mobile zombi modu yayınlandı!
  • 20 ŞUBAT 2019
  • 107 görüntülenme
 
Opera Android uygulaması güncellendi!
  • 20 ŞUBAT 2019
  • 100 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.