Instagram Fotoğrafı Nasıl İndirilir?

teknobilgilerim
Instagram Fotoğrafı Nasıl İndirilir?

Instagram üzerinde yer alan fotoğrafları bilgisayara ya da cep telefonuna indirmek isteyenler olabilir. Uygulamanın izin vermemesi sebebiyle doğrudan gerçekleştirilemeyen indirme işlemi için bazı kolay yollar bulunmaktadır. Hem cep telefonlarına hemd e bilgisayarlara kolaylık sağlamak amacıyla geliştirilen bu yöntemler pek çok kişinin ilgisini görüyor.

Instagram fotoğrafını kaydetmek için en basit yollardan bir tanesi ekran görüntüsü almaktır. Bunun için cep telefonunda kısa yollarla ekran görüntüsü alabilir ve ardından bu fotoğrafı kırparak istediğiniz fotoğrafa ulaşabilirsiniz. Bilgisayardan ekran görüntüsü almak isteyenler ise “ekran alıntısı” aracı ile bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilir. Ekran alıntısı ve ekran görüntüsü çözünürlük olarak orijinal fotoğrafı yansıtmayabilir.

Instagramda yer alan bir fotoğrafın çözünürlüğünü bozmadan direk indirmek için ise farklı yollara başvurabiliriz. Öncelikle Android cep telefonu sahipleri için önerimiz “Instasave” adlı uygulama. Google Play mağazasından indirip kullanabilirsiniz. iOS işletim sistemine sahip İphone telefonlar için ise “Video & Photo Downloader for Instagram” uygulaması imdadınıza yetişmektedir. Apple mağazaya girerek uygulamayı edinebilirsiniz.

Cep telefonundan instagram fotoğrafı indirmek bu kadar basit. Instagram politikaları gereği indirilemeyen fotoğraflar ve videolar bu şekilde indirilebilir. Aslına bakacak olursak fotoğrafların indirilememesi yerinde bir karar. Birçok hesap, emeğe saygı göstermeyerek başkalarının içeriklerini referans göstermeden yayınlıyor. Hal böyle olunca içeriklerin kopyalanamama ve indirilememe özelliği bir nebze de olsa işe yarıyor.

Cep telefonu dışında bilgisayardan instagram fotoğrafı indirmek isteyenler için ise online siteler hizmet sunmaktadır. Bu online siteler arasında sizler için incelediğimiz dinsta.com sitesi sorunsuz olarak indirme işlemi sunmaktadır. Web tarayıcıdan instagram fotoğraf linkini kopyaladıktan sonra dinsta.com adresine girerek url yapıştırma alanına linki yapıştırırsanız işlem tamamlanmış olacaktır. İster cep telefonundan ister bilgisayardan benzer işlemi yapabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
9 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.