Facebook Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir

teknobilgilerim
Facebook Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir

Facebook’un sesli mesaj gönderim hizmetini aktive etmesinin ardından kullanıcılar için yeni bir iletişim kanalı daha devreye girdi. Sadece mobil cihazlar üzerinden kullanılan sistem için öncelikle uygulamanın kullanılır hale getirilmesi gerekiyor. Ses servisi mobil cihazlar için kullanılır görünse de Facebook’un web sayfası üzerindeki sohbet kısmından da kayıtlara erişim sağlanabiliyor.

 

Android ve iOS İşletim Sistemine Sahip Olan Cihazlar İçin Yapılması Gerekenler

 

Mobil cihazınızın kendi tarayıcısı üzerinden Facebook adresine girerek kendi hesabınıza ulaşmanız gerekiyor. Cihazın sol tarafından görünen + işaretine basarak sağ tarafta açılan menü üzerinden “ses kaydet” butonuna tıklayarak işlem gerçekleştirilebilir. Yapılan ses kaydı takipçilerle paylaşılabilir.

 

Müşteri taleplerini dikkate alarak yaptığı güncellemeleri hizmete sunan Facebook beğeni toplamaya devam ediyor. Sesli mesaj özelliğinin kullanıma açılmasının ardından sevdiklerine özel mesajlar gönderen kullanıcılar şimdilik Twitter’da olduğu gibi 1 dakikalık sınırlamayla karşılaşıyor. Acil mesaj ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde halledilebilmesi için devreye alınan sistem kullanıcıların keyifli zaman geçirmesini de sağlıyor.

 

Sesli Mesaj Gönderimi Yeni Bir Konsept Değil

 

           WhatsApp ‘ta olduğu gibi ekrana çıkan mikrofona basarak kayır yapılabiliyor. Kayıt bittiğinde elin butondan çekilmesinin ardından mesaj da gönderilmiş oluyor. Kullanımı son derece kolay bir arayüzle hizmete sunulan işlem, mobil internet hızının kalitesine göre biraz zaman alabiliyor. Uygulamada 2 saniyelik bir ses kaydı yaklaşık olarak 5 saniye içinde karşı tarafa ulaştırılabiliyor. Yeni güncellemeyi devreye alarak günlük 500 milyondan fazla kullanıcının iletişim modelini değiştirmeyi hedefleyen Facebook, sosyal ağlar üzerinden gerçekleşen iletişimin kalitesini ve çeşitliliğini zenginleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Facebook Elinde Tuttuğu Potansiyelin Farkında

 

Facebook, sesli mesaj hizmetinin büyük beğeni toplamasının ardından şimdi de VoIP üzerinden sesli görüşme yapılmasına imkan sağlamak için testlerini sürdürüyor. Halen Kanada’da test edilen sistem sayesinde takipçiler internet üzerinden sesli görüşme yapabilecek.

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
8 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.