D Smart Modem Arayüzüne Nasıl Girilir

teknobilgilerim
D Smart Modem Arayüzüne Nasıl Girilir

Her modem arayüzüne giriş farklıdır ve D-Smart’ın size vereceği modemin arayüzüne girmek öncelikle markasına ve modeline bakarak bir tarayıcı üzerinden giriş yapabilirsiniz. Tarayıcı üzerinden gerekli ayarları yaptıktan sonra net bağlantınız sağlanacak ve sonrasında dilediğinizce kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Öncelikle modem arayüzü ip numarası farklı olacağından dolayı modemin arayüzüne hangi ip numarası üzerinden gireceğinizi öğrenmeniz gerekir. Genellikle D-Smart Airties, pikatel, Usrobotics, D-Link gibi modemler vermektedir. Bu modemlerin arayüzüne giriş yapmak için 192.168.2.1 numarası tarayıcının URL kısmına yazılmalıdır. Karşınıza gelecek şifre ve kullanıcı adını müşteri hizmetleri üzerinden öğrenerek giriş yapabilirsiniz. Eğer şifre sağlanmamışsa sadece giriş yap butonuna tıklayarak arayüze ulaşmanız mümkündür.

 

D-Smart Modem Arayüzünde Kurulum Nasıl Yapılır?

 

Kurulum seçeneğine ilk başta tıklayarak modemin ayarları yapıldıktan sonra D-Smartın sağlamış olduğu kullanıcı adınızın ve şifrenizin bilmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adınız D-Smart’a vermiş olduğunuz telefon numarasıdır. Sonuna otomatik olarak ek adres seçeneği zaten belirlenecektir.

 

D-Smart Modem Arayüzünde Kablosuz Ağ Ayarları Nasıl Yapılır?

 

Kablosuz ağ ayarlarına tıklayarak kanal seçenekleri otomatik olarak ayarlandığından dolayı sizin sadece yapmanız gereken kablosuz ağ ismi ve şifrenizi belirlemeniz gerekir. Bunlar belirlendikten sonra kaydet seçeneğine bastığınız anda modem kendini yeniden başlatarak ayarları kaydeder. Ayarlar kaydedildikten sonra modem açılır ve artık yeni kablosuz ağ ayarlarıyla net bağlantısı kurmanız mümkündür. Mac filtresini de ayarlayarak sadece belirlediğiniz Mac adreslerinin girmesini sağlayabilirsiniz.

 

D-Smart Modem Kullanıcı Adı ve Şifresi

 

D-smart’ın sağlamış olduğu modemlerin kullanıcı adı ve şifreleri genellikle bulunmadığından dolayı giriş yapmak çok kolaydır. Sadece net bağlantısının gerçekleşmesi için müşteri hizmetlerinden kullanıcı adı ve şifre alınması gerekir. Şifreler yanlış olduğu durumda müşteri hizmetleri bu olaya müdahale eder ve doğru şifrenin verilmesi sağlanır. Tüm bunlar da gerçekleşmezse müşteri hizmetleri ara yüzün ayarlarını kendisi yapabilir.

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
11 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.