Blog Yorumları Nasıl Arttırılır?

teknobilgilerim
Blog Yorumları Nasıl Arttırılır?

Kendi alanınız hakkında blog kurup, içerikler paylaşabilirsiniz. Blog yeni olduğu yorum yapılmaması doğaldır. Aylar geçti, hala yorum yok. Bu durumda bloğunuzu kontrol etmeniz gerekiyor. Bloğun yorumlarının arttırması için bazı püf noktaları bulunuyor.

Yorum yapılmadığı için bloğunuzu kontrol ettiniz. Hiçbir konuya dair, bir yorum yok. Hata olup olmadığını araştırdınız. Herhangi bir hata da bulamadınız. Bir birinden farklı içeriklere sahip olmanıza rağmen yorum alamadıysanız, bloğun yorumlarının arttırılmasına dair püf noktalarını uygulamanız gerekiyor.

Doğru Başlık Kullanımı

İnternet kullanıcıları ve arama motorlarının bloğunuza ulaşması için, doğru başlık kullanmalısınız. Ziyaretçi çekmek için sosyal medya platformlarını kullanabilirsiniz. Doğru başlık kullanılırsa, ziyaretçiler bloğunuza arama motorlarına yazacak anahtar kelimelerle kolay şekilde ulaşabilir.

Yazım Ve Anlatım Tarzı

Ziyaretçilerden bloğunuza yorum bırakmasını istiyorsanız, anlaşılır yazım ve anlatım tarzı kullanmanız gerekiyor. Bu durumda ziyaretçiyi anlattığınız konuya çekmiş olursunuz.

Ziyaretçileri Yoruma Teşvik Edin

Paylaşılan içeriğe neden yorum yapılmalıdır? Ziyaretçinin okuduğu içeriği yoruma teşvik etmelisiniz. Ziyaretçi teşvik olursa, hem yorum yapar hem de içeriği sosyal medyada paylaşır. İçeriğin sonunda konu hakkında ziyaretçilere sorular sorabilirsiniz.

Kolay Yorum Yapılmalı

Blog’da spam yorumları engellemelisiniz. Spam yorumları engellemek için captcha doğrulama sistemini kullanabilirsiniz. Yorum yapılması için, üyelik ve gereksiz sorular sorarak ziyaretçileri oyalamayın.

Yorumlara Cevap Verin

Ziyaretçilere değer vermek için, onların verdiği yorumlara cevap yazabilirsiniz. Ziyaretçilerde kendilerine değer verildiğini anlayacaktır. Bu durumda ziyaretçiler yorum yapmaya devam eder. Yorum yapan ziyaretçi size bir soru sorduğunda, cevap vermiyorsanız bir daha bloğunuzu ziyaret etmezler.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.